Wisła: Bieg Śladami Wiślańskiego Niedźwiadka

Beskid Śląski

Miasto Wisła zaprasza na drugą edycję Biegu Śladami Wiślańskiego Niedźwiadka. Jest to bieg charytatywny zorganizowany w celu pomocy w leczeniu dziecka z terenu Wisły.

Bieg odbędzie się w Parku Kopczyńskim przy rodzinie Niedźwiadków. Start najmłodszej grupy wiekowej rozpoczyna się o godzinie 16:00. Pozostałe grupy startują o godzinie 16:20, a ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi o godzinie 17:30.

Bieg przeznaczony jest dla dzieci do lat 13. Zapisy odbędą się w dniu biegu: 6 czerwca przy budynku “Domu Zdrojowego”. Zapisy będą czynne tylko przez 1 godzinę – od godz. 14:30 do godz. 15:30.

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z opiekunami.

Pamiętajcie warto pomagać innym, a pomoc w zdrowiu najmłodszych jest najważniejsza!

Więcej informacji znajdziecie na stronie Miasta Wisły.

Ciekawostki:

Na początku lat 60 wraz z powstaniem Miasta Wisła założono Park Miejski “Kopczyńskiego”.

Od samego początku istnienia był kojarzony z rzeźbami niedźwiadków, które niestety zaginęły ponad 40 lat temu przy pracach porządkowych parku.

Rzeźby niedźwiadków zostały wykonany przez wiślańskiego artystę Jerzego Szarca.

Dopiero w 2018 roku do parku wróciły “zaginione” niedźwiadki – niestety nie są to oryginalne niedźwiadki z lat 60 ubiegłego stulecia tylko ich kopia – równie piękna jak oryginał.

Nowe niedźwiadki zostały wykonane przez Mieczysława Smolik z Krzeczowa koło Bochni.

——

Data Wydarzenia: 6 Czerwca 2021, godz. 16:00
Miejsce: Miasto Wisła, Park Kopczyńskiego przy rodzinie Niedźwiadków

Powiązane wpisy

Komentarze (1)

niedzwiadki nie zaginely tylko ktos je ukradl.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w formie plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.