Wisła: Bieg Śladami Wiślańskiego Niedźwiadka

Beskid Śląski

Miasto Wisła zaprasza na drugą edycję Biegu Śladami Wiślańskiego Niedźwiadka. Jest to bieg charytatywny zorganizowany w celu pomocy w leczeniu dziecka z terenu Wisły.

Bieg odbędzie się w Parku Kopczyńskim przy rodzinie Niedźwiadków. Start najmłodszej grupy wiekowej rozpoczyna się o godzinie 16:00. Pozostałe grupy startują o godzinie 16:20, a ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi o godzinie 17:30.

Bieg przeznaczony jest dla dzieci do lat 13. Zapisy odbędą się w dniu biegu: 6 czerwca przy budynku “Domu Zdrojowego”. Zapisy będą czynne tylko przez 1 godzinę – od godz. 14:30 do godz. 15:30.

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z opiekunami.

Pamiętajcie warto pomagać innym, a pomoc w zdrowiu najmłodszych jest najważniejsza!

Więcej informacji znajdziecie na stronie Miasta Wisły.

Ciekawostki:

Na początku lat 60 wraz z powstaniem Miasta Wisła założono Park Miejski “Kopczyńskiego”.

Od samego początku istnienia był kojarzony z rzeźbami niedźwiadków, które niestety zaginęły ponad 40 lat temu przy pracach porządkowych parku.

Rzeźby niedźwiadków zostały wykonany przez wiślańskiego artystę Jerzego Szarca.

Dopiero w 2018 roku do parku wróciły “zaginione” niedźwiadki – niestety nie są to oryginalne niedźwiadki z lat 60 ubiegłego stulecia tylko ich kopia – równie piękna jak oryginał.

Nowe niedźwiadki zostały wykonane przez Mieczysława Smolik z Krzeczowa koło Bochni.

——

Data Wydarzenia: 6 Czerwca 2021, godz. 16:00
Miejsce: Miasto Wisła, Park Kopczyńskiego przy rodzinie Niedźwiadków

Komentarze (1)

niedzwiadki nie zaginely tylko ktos je ukradl.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.