Miasto Bielsko-Biała w projekcie ochrony powietrza

Miasto Bielsko-Biała w projekcie ochrony powietrza

Miasto Bielsko-Biała w projekcie ochrony powietrza

Data Wydarzenia: 28 listopada, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

W dniu 28 listopada bielski Urząd Miejski poinformował, że Miasto Bielsko-Biała bierze udział w projekcie ochrony powietrza pod nazwą Śląskie. Przywracamy błękit. Kompleksowa realizacja programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego. Działania wchodzące w zakres przedsięwzięcia współfinansuje Unia Europejska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Projekt Śląskie. Przywracamy błękit powstał dzięki funduszom z finansowanego przez Unię Europejską Programu LIFE, którego beneficjentem jest aż 80 samorządów województwa śląskiego, w tym Aglomeracja Beskidzka z siedzibą w Mieście Bielsko-Biała. Jego główny cel to opracowywanie i wdrażanie działań dotyczących poprawy jakości powietrza w województwie śląskim, na co składa się m.in. przyspieszenie tempa wymiany starych urządzeń grzewczych czy ustanowienie stanowiska ekodoradcy w Urzędzie Miasta Bielsko-Biała.

Wartość całego projektu wynosi aż 76 mln złotych, z czego ponad połowa środków (dokładnie 45,6 mln złotych) pochodzi ze wspieranego przez Unię Europejską Programu LIFE. Resztę funduszy dostarczą Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska I Gospodarki Wodnej oraz samorządy województwa śląskiego. Realizacja działań projektowych potrwa do 31 grudnia 2027 roku.

fot. UM Bielsko-BiałaBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.