Miasteczko ruchu drogowego na Osiedlu Mieszka I

Miasteczko Ruchu Drogowego na Osiedlu Mieszka I

Miasteczko ruchu drogowego na Osiedlu Mieszka I

Data Wydarzenia: 16 września, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Oto wspaniały przykład na mądre wykorzystanie miejskich nieużytków! Na terenie niezagospodarowanym przy ulicy Adama Asnyka na Osiedlu Mieszka I w Bielsku-Białej powstało Miasteczko Ruchu Drogowego dla dzieci i młodzieży. Inwestycja, której wartość przekracza ponad 250 tysięcy złotych, mogła zostać zrealizowana dzięki funduszom z lokalnego Budżetu Obywatelskiego.

Miasteczko Ruchu Drogowego to nic innego, jak przyjazna, bezpieczna przestrzeń, po której najmłodsi mieszkańcy Bielska-Białej mogą poruszać się na rowerach, hulajnogach czy rolkach i jednocześnie uczyć się zasad ruchu drogowego. Tutaj też młodzież z bielskich szkół i osiedli będzie przygotowywać się do zdania egzaminu na kartę rowerową. Osobom, którzy zgłosili pomysł na wybudowanie takiego miasteczka do Budżetu Obywatelskiego, przyświecał jeden nadrzędny cel – zwiększenie bezpieczeństwa dzieci na miejskich drogach.

Oficjalne otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego odbyło się 16 września. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonały dzieci z pobliskiej Szkoły Podstawowej nr. 3. Podczas ceremonii nie zabrakło wystąpień artystycznych ani obecności zaproszonych gości, w tym Zastępcy Prezydenta Miasta Bielsko-Biała.

fot. UM Bielsko-BiałaBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.