Iglica wróci na Ratusz w Cieszynie metodą taterniczą

Metodą taterniczą na szczyt Ratusza w Cieszynie

Iglica wróci na Ratusz w Cieszynie metodą taterniczą

Data Wydarzenia: 10 czerwca, 2022; 
Miejsce: Cieszyn;

——

Rozpoczyna się etap cieszyńskiej przebudowy. W związku z planowanymi pracami remontowymi na szczycie Ratusza w Cieszynie zostanie zamontowana nowa iglica, która trafi na swoje miejsce na linach, tzw. metodą taterniczą. Burmistrz Miasta Cieszyna poinformowała, że wkrótce ma zostać podpisana umowa z wykonawcą tego zadania.

Jak twierdzi Burmistrz Miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz, samorząd miał trudności ze znalezieniem przedsiębiorstwa budowlanego, która podjęłaby się zadania wymiany starej, załamanej w wyniku wichury iglicy. W końcu jednak znalazł się wykonawca posiadający szerokie rekomendacje w pracy na wysokościach. Jak się okazuje, niepotrzebne będzie rusztowanie – przedstawiciele wybranej firmy wciągną iglicę na szczyt wieży na linach, tzw. metodą taterniczą, czyli wspinaczkową. W ten sposób montowali już iglice na wieżyczkach kościołów czy innych budynków publicznych.

Iglica na Ratuszu w Cieszynie pojawić się ma najpóźniej do końca września tego roku.

fot. WikipediaCieszyn

Cieszyn Na Sygnale

Atrakcje w Cieszynie

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.