Metasekwoja nowym pomnikiem przyrody w Bielsku

Metasekwoja nowym pomnikiem przyrody w Bielsku

Metasekwoja nowym pomnikiem przyrody w Bielsku

Data Wydarzenia: 7 listopada, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

W Bielsku-Białej zwiększyła się liczba skarbów natury! Metasekwoja chińska ze Szkolnego Parku Dendrologicznego została oficjalnie uznana za nowy pomnik przyrody. To 70-letnie drzewo od lat jest ozdobą Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca.

Metasekwoja chińska to gatunek rośliny z gatunku cyprysowatych, której nasiona przyjechały do Polski po raz pierwszy w 1948 roku. Historia bielskiego drzewa rozpoczęła się od nauczyciela kwiaciarstwa w ówczesnej szkole ogrodniczej Eugeniusza Bendorza – on właśnie sprowadził do miasta trzymetrową sadzonkę i w 1971 roku zasadził ją w Parku Dendrologicznym przy ZSCKR. Z uwagi na szybki wzrost i długowieczność, metasekwoję z Bielska-Białej uznano za pomnik przyrody w ustawie przyjętej w czerwcu tego roku.

Oficjalne przybicie tabliczki pomnika przyrody nastąpiło w poniedziałek 7 listopada. Na uroczystości w Parku Dendrologicznym obecni byli dyrektor ZSCKR, reprezentacja szkoły i ogrodnik miejski, którzy wspólnie umieścili na pniu metasekwoi odpowiednie oznakowanie.

Metasekwoja nowym pomnikiem przyrody w Bielsku

fot. UM Bieleko-BiałaBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.