Memoriał Adama Banaszka

Memoriał Adama Banaszka – regaty na Jeziorze Żywieckim

Memoriał Adama Banaszka

Data Wydarzenia: 5-7 sierpnia, 2022;
Miejsce: Żywiec;

——

W najbliższy weekend od 5 do 7 sierpnia odbędzie się 28. Memoriał Adama Banaszka, czyli regaty ku pamięci wybitnego komandora, instruktora żeglarstwa i wychowawcy młodzieży z bielskiego Klubu Żeglarskiego Halny. Aż 70 załóg żeglarzy będzie się przez całe trzy dni zmagać w Pucharze Śląska na Jeziorze Żywieckim.

Memoriał Adama Banaszka ustanowiono po śmierci tego znakomitego prekursora żeglarstwa, który zmarł tragicznie podczas rejsu do Nowego Jorku na światowe obchody 500-lecia odkrycia Ameryki. W ten sposób powstało cykliczne wydarzenie, które w tym roku po raz dwudziesty ósmy zgromadzi na Jeziorze Żywieckim gromadę żeglarzy z całej Polski. Regatom towarzyszyć będą również imprezy towarzyszące w postaci koncertów szantowych czy konkursów sportowych w Klubie Żeglarskim Halny.

Zawody, regaty i imprezy związane z Memoriałem Adama Banaszka organizują Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy, Śląski Związek Żeglarski i PUUH Dunat.

fot. UM BBŻywiec

Żywiec Na Sygnale

Atrakcje w Żywcu

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.