Majowe śmieciobranie nad Jeziorem Żywieckim

Majowe śmieciobranie nad Jeziorem Żywieckim

Majowe śmieciobranie nad Jeziorem Żywieckim

Data Wydarzenia: 14 maja, 2022;
Miejsce: Żywiec;

——

Beskidzki Oddział WOPR zaprasza wszystkich mieszkańców Żywca na Majowe śmieciobranie, czyli wspólne sprzątanie okolicznych terenów zielonych. To już druga edycja tej akcji sponsorowanej przez Urząd Miasta Żywca. W tym roku uczestnicy ponownie będą zbierać śmieci znad brzegów Jeziora Żywieckiego.

Akcja funkcjonuje pod pełną nazwą: Majowe śmieciobranie – by naturze było lżej. Jej inicjatorami są ratownicy WOPR, którzy zwracają uwagę na odpady zalegające w okolicy Jeziora Żywieckiego. Celem wspólnego sprzątania jest uprzątnięcie śmieci przed nadejściem pełni sezonu turystycznego w regionie. Jak się okazuje, problem jest dość poważny – w ubiegłym roku wolontariusze z pomocą strażaków z lokalnych OSP uzbierali aż 4 tony śmieci.

Każdy uczestnik otrzyma jednorazowe rękawiczki i worki zapewnione przez Urząd Miasta Żywca. Majowe śmieciobranie rozpocznie się w sobotę 14 maja o godzinie 08:30 na plaży miejskiej nad Moszczanką.

fot. WOPR Żywiec – FB
Żywiec

Żywiec Na Sygnale

Atrakcje w Żywcu

Komentarze (1)

to jest straszne jak się idzie na spacer wzdłuż linii brzegowej pływa pełno śmieci. Niestety jest piękny deptak ale nie ma koszy.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.