Loty patrolowe

Loty patrolowe nad beskidzkimi lasami

Loty patrolowe

Data Wydarzenia: 4 lipca, 2022;
Miejsce: Beskidy;

——

W dniu 4 lipca na terenie Leśnej Bazy Lotniczej PGL RDLP w Katowicach cztery Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (z Katowic, Opola, Krakowa i Wrocławia) podpisały wyjątkowo ważną umowę dla beskidzkich lasów. W ramach tej ugody aż 620 tysięcy złotych dofinansowania trafi w ręce Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach i we Wrocławiu – środki te przeznaczone zostaną na kontrolne loty patrolowe.

Dofinansowanie otrzymane od czterech funduszy wojewódzkich ma posłużyć zwiększeniu bezpieczeństwa przeciwpożarowego na terenie beskidzkich lasów. Chodzi tutaj przede wszystkim o monitorowanie obszarów zielonych w Beskidach w celu szybszego wykrywania ognisk pożarowych, koordynowania akcji gaśniczej z powietrza oraz wstrzymywania ognia do momentu przybycia sił naziemnych. Wszystko po to, by już nigdy nie powtórzyła się katastrofa z 26 sierpnia 1992 roku z Kuźni Raciborskiej – gigantyczny pożar pochłonął wtedy ponad 9 tysięcy hektarów beskidzkich lasów, a w jego wyniku ucierpiały łącznie 53 osoby.

Loty patrolowe będą realizowane w województwach śląskim, opolskim, dolnośląskim i małopolskim. Helikoptery oraz śmigłowce będą obsewować beskidzkie lasy, a w razie pożaru bezwłocznie rozpoczną akcje gaśnicze.

fot. WFOŚiGW KatowiceBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.