Łossod na Bukowinie, czyli tradycyjny spęd owiec

Łossod na Bukowinie, czyli tradycyjny spęd owiec

Łossod na Bukowinie, czyli tradycyjny spęd owiec

Data Wydarzenia: 24 września, 2022;
Miejsce: Węgierska Górka, powiat żywiecki;

——

Dla tych, którzy uwielbiają góralską kulturę z okolic Żywca, polecamy szczególne wydarzenie. Wkrótce w Bacówce na Bukowinie odbędzie się już 19. edycja Łossodu, czyli tradycyjnego jesiennego spędu owiec z hal, podczas którego żywieccy górale świętują pomyślne zakończenie sezonu wypasów i prezentują bogactwo lokalnego folkloru. Do wspólnej zabawy zapraszają władze Gminy Węgierska Górka.

Łossod to zwyczajowa impreza pasterska – po szczęśliwym sprowadzeniu owiec z hal na zimę żywieccy górale hucznie świętują udane zakończenie sezonu wypasów. Co roku festiwal gromadzi setki baców i jeszcze więcej turystów. W programie wydarzenia nie zabraknie więc oficjalnej dziękczynnej mszy świętej ani atrakcji dla ogółu – będą pokazy tradycji góralskich, prezentacja produktów pochodzenia owczego, występy kapel regionalnych. Głównym punktem festiwalu będzie przejście z owcami z Bulwarów do Bacówki na Bukowinie.

Na Łossod do Bacówki na Bukowinie w Węgierskiej Górce zapraszamy już w sobotę 24 września – start o godzinie 10:00.

fot. OPG Węgierska GórkaŻywiec

Żywiec Na Sygnale

Atrakcje w Żywcu

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.