Rodzinny Rajd Rowerowy w Łodygowicach

Rodzinny Rajd Rowerowy w Łodygowicach

——

Data Wydarzenia: 10 wrzesień, godzina 16:00.
Miejsce: Łodygowice, Plac Wolności.

——

Entuzjastom przejażdżek rowerowych oferujemy swobodny Rodzinny Rajd Rowerowy w Łodygowicach.

Organizatorzy serdecznie zapraszają całe rodziny, zwłaszcza młodzież i seniorów, na otwarty rajd rowerowy, który odbędzie się dnia 10 września (piątek), początek o godzinie 16:00.

Rajd ma charakter rekreacyjny, nie wyścigowy, dlatego nie dopuszcza się współzawodnictwa i ścigania się na ulicach.

Oprócz przejazdu malowniczą trasą widokową w okolicy Jeziora Żywieckiego, przewidziane zostało spotkanie z Tadeuszem Mytnikiem i Mieczysławem Nowickim, czyli z medalistami olimpijskimi w dziedzinie kolarstwa: rozdadzą chętnym swoje autografy i wyjaśnią, dlaczego jazda na rowerze to samo zdrowie.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 8 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Łodygowicach (poprzez e-mail lub osobiście) – warunkiem uczestnictwa jest sprawny technicznie rower i znajomość przepisów ruchu drogowego. Małoletni uczestnicy powinni posiadać pisemną zgodę opiekuna lub wyjechać na drogę pod opieką rodziców.

Trasa Rajdu

Trasa rajdu przebiegać będzie w sposób następujący:

 • start i meta: Plac Wolności w Łodygowicach (pętla):
  • przejazd ul. Piastowską wzdłuż rzeki Żylicy obok siedziby klubu sportowego LKS Słowian;
  • wjazd w ul. Sportową i przejażdżka brzegiem Jeziora Żywieckiego;
  • skręt ul. Pogodną niedaleko Parafii Wszystkich Świętych w Zarzeczu;
  • nawrót w stronę Łodygowic kolejno ul. Kwiatową, Krętą, Starowiejską, Generała Sikorskiego;
  • przejazd ul. Łęgową i Spokojną w pobliżu ZSP w Zarzeczu;
  • za cmentarzem skręt w ul. Turystyczną i pętla ul. Porąbki oraz Zjazdową;
  • powrót do Placu Wolności ul. Księdza Prałata Jana Marszałka w pobliżu Kościoła św. Apostołów Szymona i Judy;

Wszyscy uczestnicy otrzymają poczęstunek i napoje, a także pamiątkowe certyfikaty i drobne upominki. Dodatkowo, odbędzie się losowanie nagrody specjalnej.

Jezioro Żywieckie

Biorący udział w rajdzie będą mieli niepowtarzalną okazję na przejazd brzegiem Jeziora Żywieckiego, położonego na granicy Kotliny Żywieckiej i Beskidu Małego, który stanowi tak naprawdę zbiornik retencyjny na rzece Soła.

Został zbudowany w 1966 roku w celu ujarzmienia niesamowicie krnąbrnych wód górnego biegu Wisły. Niestety, jego budowa spowodowała zalanie ogromnego obszaru, m.in. dużej części Żywca.

Obecnie zagrożenie zostało już zneutralizowane, a zbiornik wykorzystywany jest do produkcji energii elektrycznej, ochrony przeciwpowodziowej i w celach turystycznych – zwłaszcza elektrownia wodna przy zaporze o wysokości 38 m jest miejscem rekreacyjnym masowo obleganym przez turystów i rowerzystów.

Przy jeziorze znajduje się także plaża, domki wypoczynkowe czy przystań wodna.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.