Łodygowice: I Festiwal Muzyki Folkowej "Folk-Up!"

I Festiwal Muzyki Folkowej “Folk-Up!” w Łodygowicach

——

Data Wydarzenia: 26 sierpnia – 29 sierpnia.
Miejsce: Łodygowice.

——

Na Żywiecczyźnie rusza pierwsza edycja Festiwalu Muzyki Folkowej “Folk-Up!”.

Pomysłodawcy przedsięwzięcia, Brygida Sordyl i Maciej Ormaniec, zapraszają zespoły folkowe do udziału w wyjątkowych, bezpłatnych warsztatach dla wokalistów i instrumentalistów regionalnych.

Kurs rozpoczyna się już 26 sierpnia (czwartek), a kończy 29 sierpnia (niedziela) na terenie gminy Łodygowice. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Głównym celem festiwalu jest dzielenie się doświadczeniem związanym z graniem muzyki regionalnej.

Kilkudniowe szkolenia mają nauczyć chętnych podstaw folku i łączenia go ze współczesnymi gatunkami muzycznymi, np. jazz, klasyka, muzyka rozrywkowa.

Z pomocą wykwalifikowanych specjalistów oraz prowadzących, adepci sztuki muzycznej będą przygotowywani do samodzielnego tworzenia oryginalnej muzyki folkowej poprzez eksperymentowanie i swobodne muzykowanie.

Tradycja z nowoczesnymi nurtami – oto śmiały, odkrywczy styl muzyki regionalnej nowej generacji.

Aby zgłosić się na warsztaty, należy wypełnić Deklarację Uczestnictwa i wysłać ją do organizatorów razem z dwoma własnymi utworami na odpowiedni adres mailowy.

Odpowiedzi oraz listy osób przyjętych można się spodziewać drogą mailową i na stronie wydarzenia. Więcej na temat zasad uczestnictwa można odnaleźć w Regulaminie Festiwalu.

Muzyka i Taniec w Żywcu

Muzyka i taniec towarzyszą góralom żywieckim od zarania ich dziejów. Obie te dziedziny sztuki są bardzo zróżnicowane ze względu na używanie instrumentów własnego wyrobu oraz osobowość lokalnych muzyków – każdy zespół ma swój niepowtarzalny styl grania.

Melodie folkowe na Żywiecczyźnie są z reguły urywane, przeciągłe, często określane nazwiskiem danego autora, np. “nuta Majcherkowa”. Najpopularniejsze instrumenty góralskie to skrzypce, zaś towarzyszące im tańcami są m.in. obyrtki, halne i wirchowe.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.