Liczniki rowerzystów pojawią się w Bielsku-Białej? 

Liczniki rowerzystów pojawią się w Bielsku-Białej?

Liczniki rowerzystów pojawią się w Bielsku-Białej? 

Data Wydarzenia: 8 czerwca, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Bielski radny, Bronisław Szafarczyk, wnioskuje o zainstalowanie w Bielsku-Białej liczników rowerzystów, czyli specjalnych urządzeń pomiarowych rejestrujących natężenie ruchu rowerowego w określonych punktach. Władzie miasta dały już zielone światło tej inwestycji, jednak wątpliwości wzbudza sposób jej realizacji.

Skąd w ogóle wziął się pomysł na zainstalowanie podobnych urządzeń? Jak przekonuje radny Bronisław Szafarczyk, opinie społeczeństwa na temat powstawania nowych ścieżek rowerowych nie są w stanie zastąpić rzetelnych, popartych badaniami danych. Z tego powodu liczniki rowerzystów mają monitorować natężenie ruchu rowerowego, a ich pomiary mają być podstawą do planowania nowych elementów infrastruktury dla rowerów. 

Okazuje się, że zastępca prezydenta Bielska-Białej zlecił już MZD zakup urządzeń pomiarowych. Problem w tym, że liczniki rowerzystów są, niestety, kosztowną inwestycją, wątpliwości budzi też ich planowana lokalizacja: radny Bronisław Szafarczyk proponuje, by zamontować je na przejeździe dla rowerów na ul. Stojałowskiego i na dopiero budowanej ścieżce rowerowej na ul. Łowieckiej. Dokładne miejsce montażu urządzeń pomiarowych jeszcze nie jest znane.

Liczniki rowerowe to rozwiązanie stosowane z powodzeniem m.in. w Poznaniu czy w Warszawie – miejmy nadzieję, że będą pomocne również w Bielsku-Białej.

fot. UM PoznańBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.