Łękawica - upadek paralotniarza

Łękawica – upadek paralotniarza

Łękawica - upadek paralotniarza

Data Wydarzenia: 31 maja, 2022;
Miejsce: Łękawica, powiat żywiecki;

——

W dniu 31 maja doszło do wypadku w miejscowości Łękawica w powiecie żywieckim. Około godziny 18:30 miał miejsce upadek paralotniarza tuż przy startowisku na ulicy Krakowskiej. Obecnie trwa ustalanie przyczyn tego zdarzenia.

Poszkodowanym okazał się 41-letni paralotniarz, który zaliczył twarde lądowanie tuż po starcie. Jak poinformowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łękawicy, mężczyźnie udzielono kwalifikowanej pomocy przedmedycznej, a następnie przekazano go pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Cała akcja trwała 45 minut.

Nie wiadomo jeszcze, jakich dokładnie obrażeń doznał poszkodowany, podejrzewa się u niego niegroźne złamania. Nieznany jest także powód upadku paralotniarza – aktualnie trwa ustalanie przyczyn tego zdarzenia. Sprawą zajmują się lokalne służby z okolic Łękawicy.

fot. OSP ŁękawicaŻywiec

Żywiec Na Sygnale

Atrakcje w Żywcu

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.