Lasy Państwowe ostrzegają przed pożarami lasów

Lasy Państwowe ostrzegają przed pożarami

Lasy Państwowe ostrzegają przed pożarami lasów

Data Wydarzenia: 2 sierpnia, 2022;
Miejsce: Beskidy;

——

Połowa wakacji to dobry czas na podsumowania. Z tego powodu Lasy Państwowe opracowały statystyki pożarowe dotyczące liczby pożarów, jakie miały miejsce na ich terenach leśnych od stycznia do końca lipca 2022 roku. Jak się okazało, od początku roku, czyli w trakcie ostatnich 7 miesięcy, strażacy w całym kraju wyjeżdżali do ponad 1 800 pożarów, w których spłonęło aż 600 hektarów drzew. To sporo, biorąc pod uwagę fakt, że w roku 2021 zaliczono jedynie 750 akcji gaszenia lasów w ciągu 12 miesięcy!

Z zaprezentowanego bilansu wynika, że najwięcej pożarów było w województwie mazowieckim (aż 1160 przypadków!). Jeśli chodzi o województwo śląskie, największą ilość interwencji pożarowych zanotowano w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach – strażacy wyjeżdżali do gaszenia lasów 196 razy. Z kolei największy pożar pod względem objętej ogniem powierzchni zlokalizowano na terenach Nadleśnictwa Pieńsk i Ruszów należących do Regionalnej Dyrekcji we Wrocławiu, gdzie spaleniu uległo łącznie blisko 60 hektarów lasów.

W związku z tak alarmującymi statystykami Lasy Państwowe pokazują zgubne skutki pożarów na terenach leśnych, a także przypominają ogólne zasady bezpieczeństwa i zachowania się w lasach. Pamiętajmy, by podczas wycieczki wśród drzew nie zostawiać śmieci, nie wyrzucać niedopałków papierosów i nie rozpalać ognisk w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

fot. Lasy Państwowe – FBBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.