Łąki kwietne w okolicy Elektrowni Porąbka-Żar

Łąki kwietne w okolicy Elektrowni Porąbka-Żar

Łąki kwietne w okolicy Elektrowni Porąbka-Żar

Data Wydarzenia: 30 maja, 2022;
Miejsce: powiat żywiecki;

——

Już wkrótce pojawią się łąki kwietne w okolicy Elektrowni Porąbka-Żar. Taką informację opublikowała spółka PGE Energia Odnawialna, która wraz z przedstawicielami instytucji Wody Polskie zamierza obsiać obszary nieużytków w pobliżu brzegów Jeziora Żywieckiego – wszystko w trosce o beskidzką przyrodę i różnorodność biologiczną.

Projekt powstania łąk kwietnych przy Elektrowni Porąbka-Żar to część długoterminowych planów spółki PGE Energia Odnawialna dotyczących ochrony lokalnego środowiska. Celem tej akcji jest przede wszystkim przywrócenie gatunków rodzimej flory Żywiecczyzny, przeciwdziałanie zanikowi roślin miododajnych oraz eliminacja roślin zagrażających równowadze ekologicznej, np. wszechobecny Barszcz Sosnowskiego. Wokół Jeziora Żywieckiego zostanie zasadzone ponad 200 kg nasion, co da około 100 arów łąk kwietnych.

To nie jedyne działania na rzecz ochrony środowiska realizowane przez spółkę PGE Energia Odnawialna. Grupa jest jednym z największych polskich producentów i dostawców zielonej energii.Żywiec

Żywiec Na Sygnale

Atrakcje w Żywcu

Komentarze (1)

to jest fajny pomysl

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.