GOPR na każde wyzwanie - książka o górskim pogotowiu

Książka o górskim pogotowiu na 70-lecie GOPR

 

GOPR na każde wyzwanie - książka o górskim pogotowiu

Data Wydarzenia: od 7 września, 2022;
Miejsce: Beskidy;

——

W tym roku swoje 70-lecie świętuje nie tylko Beskidzka Grupa GOPR, ale też całe Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Z tej okazji powstała wyjątkowa, jubileuszowa książka pod tytułem GOPR. Na każde wezwanie, która w formie pasjonującego reportażu przedstawia codzienne realia pracy goprowców – począwszy od mrożących krew w żyłach opisów akcji ratowniczych aż do szczegółów dotyczących genezy i historii organizacji.

Autorami publikacji są Jerzy Porębski i Wojciech Fusek, dwaj pisarze mający na swoim koncie liczne dzieła opowiadające o ludziach pomagającym innym w górach. W książce GOPR. Na każde wezwanie znajdziemy wiele interesujących faktów o goprowcach, m.in. o tym, czym różni się praca ratownika górskiego w Beskidach czy w Bieszczadach, jak wygląda współpraca ludzi z psami ratownicznymi i kto nie powinien zgłaszać się do ochotniczej służby. Całości dopełnią przejmujące opisy najbardziej spektakularnych akcji, dokładna historia powstania górskiego pogotowia w polskich górach oraz anegdoty z pespektywy samych ratowników.

Premiera książki GOPR. Na każde wezwanie odbyła się już 7 września – publikacja wciąż dostępna jest w księgarniach. Polecamy ją wszystkim: tym, którzy lubią wychodzić na piesze wędrówki po górach i tym, którzy wolą poznawać trudne środowisko górskie w zaciszu własnego domu.

fot. GOPR – Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe – FB
Beskidy

Bezpieczństwo

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.