Krzyż, murale i siatkówka, czyli Budżet Obywatelski Cieszyna

Krzyż, murale i siatkówka, czyli Budżet Obywatelski Cieszyna

Krzyż, murale i siatkówka, czyli Budżet Obywatelski Cieszyna

Data Wydarzenia: 10 listopada, 2022; 
Miejsce: Cieszyn;

——

Cieszynianie zdecydowali! Niedawno pisaliśmy o trwającym głosowaniu na projekty do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Cieszyna – w dniu 10 listopada Urząd Miejski ujawnił wyniki i przedstawił zwycięzców plebiscytu. Ostatecznie zielone światło otrzymały aż trzy pomysły zgłoszone wcześniej przez mieszkańców.

Przypomnijmy, że cieszynianie mieli do wyboru pięć projektów. Etapu realizacji doczekają się jednak trzy z nich: renowacja zabytkowego krucyfiksu na Placu Św. Krzyża, murale po cieszyńsku i budowa boiska do gry w siatkówkę plażową. To właśnie one otrzymały najwięcej spośród 2699 ważnych głosów. Łączny koszt ich powstania wyniesie 360 tysięcy złotych, co pochłonie całą dostępną kwotę dofinansowania z Budżetu Obywatelskiego Miasta Cieszyna.

Wszystkie trzy projekty zostaną zrealizowane w 2023 roku. Z pewnością podniosą one prestiż Miasta Cieszyna i wprowadzą wiele usprawnień, w tym nową strefę do sportowych zmagań, która stanie się kolejną atrakcją tego typu w regionie.

fot. Budżet Obywatelski CieszynCieszyn

Cieszyn Na Sygnale

Atrakcje w Cieszynie

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.