Krypta Habsburgów w Żywcu otwarta dla odwiedzających!

Krypta Habsburgów w Żywcu otwarta dla odwiedzających!

Krypta Habsburgów w Żywcu otwarta dla odwiedzających!

Data Wydarzenia: 17 listopada, 2022;
Miejsce: Żywiec;

——

W tym roku przypada 10. rocznica śmierci arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg. Z tej okazji Diecezja Bielsko-Żywiecka oraz proboszcz konkatedralnej żywieckiej parafii zapraszają młodzież i pozostałych wiernych na otwarcie krypty Habsburgów w konkatedrze w Żywcu, która po dwuletniej przerwie zostanie ponownie udostępniona dla odwiedzających.

Habsburgowie żywieccy to arystokratyczna rodzina ściśle związana z przeszłością Żywca. Jak przypominają przedstawiciele Diecezji Bielsko-Żywieckiej, poprzednie spotkanie cieszyło się dużą popularnością zwłaszcza wśród młodzieży chcących zapoznać się z historią miasta. Z tego powodu krypta Habsburgów zostanie otwarta po raz kolejny – w trakcie zwiedzania uczestnicy poznają genezę powstania konkatedry żywieckiej i sylwetki najważniejszych postaci z rodu Habsburgów, a także obejrzą wnętrze ich rodzinnego grobowca.

Uroczyste otwarcie krypty Habsburgów nastąpi w dniu 16 listopada – najpierw w ramach warsztatów edukacyjnych do środka będą mogły wejść grupy uczniów ze szkół podstawowych i średnich. Dopiero w czwartek 17 listopada po uroczystej mszy w intencji rodziny Habsburgów grobowiec będzie otwarty dla reszty zwiedzających. Zainteresowanych w oba dni oprowadzi kustosz Muzeum Miejskiego w Żywcu, pani Dorota Firlej.

fot. Diecezja Bielsko-ŻywieckaŻywiec

Żywiec Na Sygnale

Atrakcje w Żywcu

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.