Kradzież figurki Jezuska z bielskiej szopki

Kradzież figurki Jezuska z bielskiej szopki

——

Data Wydarzenia: 5 styczeń, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała.

——

Jak powszechnie wiadomo, jednym z symboli świąt Bożego Narodzenia w Polsce jest tradycyjna szopka bożonarodzeniowa z posążkami świętych i zwierząt. Również w Bielsku-Białej na skrzyżowaniu ulic Wzgórze i Władysława Orkana niedaleko zamku umieszczono świąteczną makietę w celu uczczenia tego magicznego czasu w roku. Niestety, pewien ktoś postanowił zabrać jedną z rzeźb i przygarnął sobie figurkę małego Jezusa.

Nie wiadomo, co było powodem do zabrania dekoracji. To gorzka pigułka dla całej Bielsko-Białej, czyli miasta, które słynie ze swojej wielokulturowości i wzajemnej tolerancji dla różnych grup społecznych oraz etnicznych.

Nie mniej jednak kradzież to kradzież. Sprawą zajęła się policja – aktualnie mundurowi przeglądają zapisy z okolicznych kamerw poszukiwaniu sprawców, co może trochę potrwać. Przedstawiciele Urzędu Miasta Bielsko-Biała mają jednak nadzieję, że złodziej sam zwróci figurkę Jezusa i odłoży ją na właściwe miejsce.

Komentarze (2)

Ale żeby kraść figurę Jezuska z szopki… Po co?

pewnie powódki ze względów politycznych

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.