Koziołek odratowany po wypadku wrócił na wolność

Koziołek odratowany po wypadku wrócił na wolność

Koziołek odratowany po wypadku wrócił na wolność

Data Wydarzenia: 15 maja, 2022;
Miejsce: powiat bielski;

——

Wzruszająca historia sarniątka odratowanego po wypadku samochodowym wreszcie dotarła do szczęśliwego końca. W dniu 15 maja koziołek, który wypadł z brzucha ciężarnej sarny po zderzeniu z autem, powrócił na wolność. Wszystko dzięki pomocy funkcjonariuszy policji z miejsca zdarzenia oraz wolontariuszy z Ośrodka Rehabilitacji Mysikrólik z Bielska-Białej.

Wszystko zaczęło się w maju ubiegłego roku na ulicy Jawiszowskiej w Kaniowie. W wyniku zderzenia z samochodem osobowym śmierć poniosła ciężarna sarna, a z jej brzucha na drogę wypadły dwa sarniątka. Policjanci z Czechowic-Dziedzic, którzy pierwsi pojawili się na miejscu, próbowali ocalić maluchy, ale jednego z nich nie udało się odratować. Drugi koziołek ze złamaną nogą został zabrany przez wolontariuszy z Mysikrólika do ośrodka rehabilitacji. Tam powoli odzyskiwał siły dzięki dużej ilości wsparcia i cierpliwości.

Po roku od wypadku koziołek cały, zdrowy i odchowany wrócił na wolność razem z innymi sarniątkami – relację z ich wypuszczenia na łono natury można zobaczyć na stronie Ośrodka Rehabilitacji Mysikrólik.

fot. Ośrodek Rehabilitacji Mysikrólik – FB
Bielsko

Bielsko Na Sygnale

Komentarze (1)

ale słodki koziołek

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.