Kozak 2022, czyli Rodzinne Grzybobranie w Kozach

Kozak 2022, czyli Rodzinne Grzybobranie w Kozach

Kozak 2022, czyli Rodzinne Grzybobranie w Kozach

Data Wydarzenia: 25 września, 2022;
Miejsce: Kozy, powiat bielski;

——

Sezon grzybowy w Beskidach trwa już w najlepsze. Z tej okazji Dom Kultury w Kozach razem z władzami gminy zapraszają na Kozaka, czyli 4. edycję rodzinnych zawodów w grzybobraniu! Jak co roku grzybiarze będą rywalizować o nagrody w trzech różnych klasyfikacjach w przepięknych lasach w okolicy Hrobaczej Łąki.

Kozak to przyjazne zawody, które polegają na odszukaniu najlepszych okazów grzybów. Każdy uczestnik rozpoczyna grzybobranie w dowolnym miejscu Lasów Państwowych na Hrobaczej Łące. Po upływie wyznaczonego czasu ważenie, mierzenie i klasyfikowanie grzybów odbędzie się pod czujnym okiem certyfikowanego grzyboznawcy.

Nagrody przypadną grzybiarzom w trzech różnych kategoriach: największa ilość grzybów (w kilogramach), największy grzyb (o największej średnicy kapelusza) oraz najstarszy/najmłodszy uczestnik zawodów.

Kozak 2022 na Hrobaczej Łące rozpocznie się o godzinie 08:30 w niedzielę 25 września – zbiórka przy szlabanie na końcu ulicy Beskidzkiej w Kozach. Koniec Rodzinnego Grzybobrania planowany jest na godzinę 11:30. Więcej szczegółów dotyczących zasad zawodów znajdziecie na stronie internetowej Domu Kultury w Kozach.

fot. Dom Kultury w KozachBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.