Kontynuacja ćwiczeń ratowniczych w Istebnej

Kontynuacja ćwiczeń ratowniczych w Istebnej

——

Data Wydarzenia: 10 listopada, 2021;
Miejsce: Istebna, Złoty Groń.

——

Jesienią odbywa się wiele różnorodnych szkoleń z zakresu doskonalenia umiejętności ratowniczych. Tym razem ratowanie poszkodowanych z kolejki liniowej trenowali przedstawiciele służb ratunkowych z regionu Istebnej – w akcji wzięli udział m.in. zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, oddziały Ratownictwa Medycznego, ratownicy GOPR, czyli łącznie około 60 osób.

Do wykonania ćwiczeń posłużył wymyślony scenariusz zdarzenia.

Według fikcyjnej historii wydarzył się nagły wypadek w postaci awarii wyciągu krzesełkowego kolejki liniowej, który zatrzymał się razem z jadącymi nią narciarzami. Po dokonaniu wstępnych oględzin okazało się, że jeden z poszkodowanych spadł i złamał nogę, drugi ma objawy hipotermii, trzeci cierpi na cukrzycę, a czwarty doznał zawału serca. Zadaniem ratowników było jak najszybsze udzielenie pomocy wszystkim rannym w sposób prawidłowy i zgodny z określonymi zasadami ratunkowymi.

fot. Państwowa Straż Pożarna

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.