Konstytucja transportowa

Konstytucja transportowa Aglomeracji Beskidzkiej

Konstytucja transportowa

Data Wydarzenia: 2 sierpnia, 2022;
Miejsce: powiat bielski, żywiecki i cieszyński;

——

W dniu 2 sierpnia doszło do podpisania istotnej dla regionu Beskidów swoistej konstytucji transportowej zwanej Planem Zrównoważonej Mobilności, który zakłada ogromne zmiany w strefie transportu i komunikacji. Prekursorem programu jest Aglomeracja Beskidzka, a umowę dotyczącej realizacji projektu podpisał m.in. Jarosław Klimaszewski, Prezydent Miasta Bielska-Białej i przewodniczący stowarzyszenia.

Plan Zrównoważonej Mobilności obejmie powiaty bielski, żywiecki i cieszyński, czyli znaczą cześć regionu Beskidów. Jak wyjaśniają przedstawiciele Aglomeracji Beskidzkiej, jego głównym celem jest ograniczenie indywidualnego ruchu samochodowego na rzecz podróży zbiorowych oraz bezemisyjnych. W praktyce ma on poprawić stan infrastruktury rowerowej i transportu zbiorowego, zmniejszyć natężenie ruchu samochodowego oraz umożliwić powstanie centrów przesiadkowych i parkingów typu “parkuj i jedź”.

Podpisanie Planu Zrównoważonej Mobilności Aglomeracji Beskidzkiej to krok milowy dla rozwoju transportu i komunikacji w całym regionie. Jego ranga oraz kompleksowość powoduje, że nazwać go można swoistą konstytucją transportową o bardzo szerokiej skali. To inwestycja na lata, która usprawnić komunikację poprzez monitorowanie ruchu i wdrażanie szeregu praktycznych działań zwiększających bezpieczeństwo podczas przemieszczania się do wybranego celu podróży.

fot. UM Bielsko-Biała



Bielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.