Koniec badań archeologicznych w Cieszynie już bliski

Koniec badań archeologicznych w Cieszynie już bliski

Koniec badań archeologicznych w Cieszynie już bliski

Data Wydarzenia: 7 września, 2022; 
Miejsce: Cieszyn;

——

Po prawie dwóch miesiącach wykopalisk badania archeologiczne na Rynku w Cieszynie powoli zbliżają się do końca – taką informację udzieliły władze miejskie na swojej stronie internetowej. Archeolodzy z Muzeum Śląska Cieszyńskiego zakończyli już większość z prac, pozostało im jedynie zbadanie terenu piwnic na północ od fontanny i zaklasyfikowanie odkrytych w ich wnętrzu reliktów przeszłości.

Koniec badań archeologicznych w Cieszynie już bliski

Piwnice znajdujące się w północnej części Rynku w Cieszynie wciąż jeszcze podlegają badaniom archeologicznym. Łącznie odkopano fundamenty trzech podziemnych pomieszczeń, z czego dwa były w znacznie gorszym stanie niż pierwsze. W ich wnętrzu odnaleziono zaś kolejne ciekawe zabytki i relikty przeszłości, m.in. zdobione kafle piecowe z wizerunkami husytów, dawne monety czy elementy ceramicznych naczyń. Dalszy los piwnic nie jest jeszcze znany. Władze miejskie rozważają możliwość ich udostępnienia dla zwiedzających, ale na ostateczną decyzję musimy zaczekać.

Koniec badań archeologicznych w Cieszynie już bliski

Działania archeologów ostatecznie zakończono w południowej i północno-zachodniej części rynku – oba te tereny zostały już przekazane firmie budowlanej, która zajmie się przygotowaniami do budowy nowej nawierzchni. Koniec badań archeologicznych w Cieszynie zbliża się więc wielkimi krokami.

fot. Miasto Cieszyn / Muzeum Śląska CieszyńskiegoCieszyn

Cieszyn Na Sygnale

Atrakcje w Cieszynie

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.