Kolejny akt zanieczyszczenia rzeki Soły

Kolejny akt zanieczyszczenia rzeki Soły

——

Data Wydarzenia: 9 listopada, 2021;
Miejsce: Powiat Żywiecki.

——

Niestety, w sezonie tarła dla ryb, w tym pstrąga potokowego, odbywa się coraz więcej aktów zanieczyszczenia ich naturalnego środowiska przeprowadzanych przed lekkomyślnych mieszkańców lokalnych górskich rzek. Ponownie ucierpiał żywiecki dopływ Wisły, czyli Soła.

Kolejny akt zanieczyszczenia rzeki Soły

Strażnicy Społecznej Straży Rybackiej zostali zaalarmowani o nielegalnym wypuszczaniu płynnych odpadów do rzeki. Na wodzie unosiła się biała substancja o niezidentyfikowanym pochodzeniu.

Kolejny akt zanieczyszczenia rzeki Soły

Po odnalezieniu właściwego miejsca dokonali wstępnych oględzin i badań, a także wykonali niezbędne nagrania oraz zdjęcia przy pomocy drona. Następnie powiadomili odpowiednie służby, m.in. policję, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie oraz Nadzór Wodny w Żywcu. Z kolei policjanci od razu poinformowali również Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach.

Kolejny akt zanieczyszczenia rzeki Soły

Na szczęście, z pomocą zgromadzonego materiału dowodowego udało się ustalić sprawców tego aktu wandalizmu na przyrodzie – ich los spoczywa teraz w rękach policji.

Komentarze (2)

Ludzie są nienormalni. Miejmy nadzieję, że dostaną odpowiednio wysoką grzywnę – chociaż wątpię w “wolne sądy”.

a potem jemy ryby

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.