Karolina Kukuczka

Kolejne debiuty na Olimpiadzie w Pekinie

——

Data Wydarzenia: 10 luty, 2022;
Miejsce: Istebna.

——

Nadchodzą kolejne wieści z rozgrywających się w Pekinie Zimowych Igrzysk Olimpijskich. W czwartkowej rywalizacji doszło do debiutu kolejnej istebniańskiej zawodniczki – tym razem Karolina Kukuczka z MKS Istebna dostąpiła zaszczytu startu w Olimpiadzie, podobnie jak wcześniej jej koleżanka i kolega z drużyny, Magdalena Kobielusz z AZS AWF Katowice i Mateusz Haratyka z NKS Trójwieś Beskidzka.

Młoda biegaczka narciarska z Koniakowa wystąpiła w biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną, w którym zajęła ostatecznie 64 miejsce. Wynik nie powala na kolana, ale dla wszystkich mieszkańców, kibiców i samej zawodniczki bardziej liczy się sama możliwość reprezentowania naszego kraju oraz wystartowania w jednej z najbardziej prestiżowych imprez sportowych na świecie.

Udany start w tegorocznych igrzyskach zaliczyli także pozostali reprezentanci Polski. Bracia Bury, wychowankowie klubu MKS Istebna, również mają za sobą swoje pierwsze wystąpienia w zawodach – Kamil Bury zakończył swój udział w sprincie techniką dowolną na 58 miejscu, z kolei jego brat Dominik zajął 26 lokatę w biegu łączonym, czym pobił swój dotychczasowy rekord w karierze olimpijskiej.

fot. Sport Interia

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.