Kłusownicy na Jeziorze Żywieckim

Kłusownicy na Jeziorze Żywieckim

Kłusownicy na Jeziorze Żywieckim

Data Wydarzenia: 12 sierpnia, 2022;
Miejsce: Żywiec;

——

Czas letnich wakacji sprzyja rozwojowi aktów kłusownictwa na okolicznych wodach. W związku z powtarzającymi się zgłoszeniami zaniepokojonych wędkarzy strażnicy z SSR Żywiec postanowili sprawdzić tereny ujścia rzeki Soły do Jeziora Żywieckiego w poszukiwaniu kłusowników, a odkryli całą masę nieprawidłowości niezgodnych z obowiązującymi zasadami wędkarskimi.

Jak się okazało, poławiacze w tamtejszym rejonie Jeziora Żywieckiego kompletnie nie stosowali się do panujących reguł. Najwięcej przypadków dotyczyło połowów niedozwoloną metodą, zabierania ze sobą niewymiarowych ryb, omijania dobowych i rocznych limitów oraz posiadania zbyt dużej ilości ryb. Strażnicy z SSR podejrzewają, że za wszystkimi podobnymi aktami kryje się chęć szybkiego i łatwego zarobku – kłusownicy wyciągają jak najwięcej ryb, by je sprzedać niczego nie podejrzewającym osobom postronnym.

Takie i inne działania kłusowników źle wpływają na stan ekosystemu wodnego w okolicy Jeziora Żywieckiego. Z tego powodu, aby zapobiegać dewastacji lokalnych wód, strażnicy z SSR Żywiec planują częstsze kontrole stanowisk wędkarskich.

fot. SSR Żywiec – FBŻywiec

Żywiec Na Sygnale

Atrakcje w Żywcu

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.