Kewin Gibas z Beskidów następcą Tomasza Adamka?

Kewin Gibas z Beskidów następcą Tomasza Adamka?

——

Data Wydarzenia: 4 styczeń, 2022;
Miejsce: Gilowice, powiat żywiecki.

——

W półświatku polskiego boksu ostatnio coraz głośniej o młodym zawodniku, który rozpoczął swoją przygodę z zawodowym ringiem z samymi sukcesami w postaci trzech wygranych pojedynków. Mowa tutaj o 19-letnim Kewinie Gibasie, czyli początkującym pięściarzu pochodzącym z Gilowic w powiecie żywieckim, powszechnie uważanym za następcę legendarnego Tomasza Adamka.

Z Gibasem wiążą się naprawdę spore nadzieje kibiców, głównie z powodu jego pochodzenia z Gilowic, a więc z miejscowości, gdzie urodził się właśnie Adamek. Dodatkowo nową gwiazdę ringu trenuje sam Grzegorz Proksa, polski bokser i były mistrz Europy w wadze średniej, który w swojej karierze zaliczył 33 walki i jedynie 4 przegrane. Jego 19-letni podopieczny idzie w ślady mistrza i jak na razie, po trzech stoczonych pojedynkach, w tym z Czechem Ondrejem Schilderem, jest niepokonany.

Kewin Gibas spotyka się z sympatią pośród swoich fanów – na początku stycznia otrzymał nagrodę za swoje osiągnięcia sportowe od Wójta Gminy Gilowice. Być może jesteśmy świadkami narodzin mistrza.

fot. Kewin Gibas Facebook

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.