Karolina Kukuczka reprezentantką Polski w Pucharze Świata

Karolina Kukuczka reprezentantką Polski w Pucharze Świata

——

Data Wydarzenia: 27 listopad, 2021;
Miejsce: Istebna.

——

Młodziutka, pochodząca z Koniakowa biegaczka Karolina Kukuczka z MKS Istebna reprezentowała Polskę na prestiżowych, międzynarodowych zawodach o Puchar Świata w biegach narciarskich – w tak młodym wieku dołączyła do grona sportowców godnie noszących biało-czerwone barwy w rywalizacji z zawodnikami z całego świata.

Karolina Kukuczka wystartowała w kategorii sprint stylem klasycznym. Ostatecznie, udało jej się zająć 70 pozycję w klasyfikacji. Wynik może nie powala, ale liczy się sam debiut i zdobyte w ten sposób doświadczenie – jak na pierwszy start w tak ważnych zawodach to naprawdę duże osiągnięcie dla 19-letniej biegaczki. Z tej lekcji z pewnością wyniesie dużo przydatnych wskazówek, które w przyszłości pozwolą się jej wykazać.

Start dziewczyny z Koniakowa w międzynarodowym konkursie to powód do dumy nie tylko dla samej Karoliny i jej bliskich – to również promocja dla rodzimej miejscowości, klubu MKS Istebna, a także całego regionu Beskidów.

fot. Urząd Gminy Istebna

Komentarze (2)

Brawooooo girls power!!!

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.