Karmnik z kamerą - Leśny Zakątek na Jeziorze Żywieckim

Karmnik z kamerą – Leśny Zakątek na Jeziorze Żywieckim

Karmnik z kamerą - Leśny Zakątek na Jeziorze Żywieckim

Data Wydarzenia: 21 listopada, 2022;
Miejsce: Jezioro Żywieckie;

——

Zima to czas niesprzyjający bezpośredniej obserwacji dzikich zwierząt w beskidzkich lasach. Na szczęście z pomocą przychodzi projekt Leśny Zakątek, w ramach którego nad Jeziorem Żywieckim powstał karmnik z zamontowaną kamerą. Dzięki tej akcji każdy może podziwiać na żywo ptaki przylatujące do stołówki bez wychodzenia z domu.

Projekt Leśny Zakątek skupia miłośników przyrody, którzy chcą pomagać leśnej zwierzynie w najtrudniejszym dla nich okresie zimowym. Przy okazji karmienia ptaków, saren i jeleni prowadzi transmisję online na żywo dzięki umieszczonej w karmniku kamerze – w ten sposób każdy może podziwiać beskidzką faunę bez wychodzenia z domu i straszenia zwierząt. Taka nieinwazyjna obserwacja ma zachęcać wszystkich do systematycznego dokarmiania dzikiej zwierzyny.

Zachęcamy do obejrzenia filmu z karmnika znad Jeziora Żywieckiego w ramach projektu Leśny Zakątek – link do transmisji na żywo znajdziecie tutaj.

fot. kadr z filmu Leśny ZakątekŻywiec

Żywiec Na Sygnale

Atrakcje w Żywcu

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.