Kapsuła czasu w Cieszynie - co znajdzie się w nowej bani?

Kapsuła czasu w Cieszynie – co znajdzie się w nowej bani?

Kapsuła czasu w Cieszynie - co znajdzie się w nowej bani?

Data Wydarzenia: 28 września, 2022; 
Miejsce: Cieszyn;

——

Remont iglicy na cieszyńskim ratuszu powoli dobiega końca. Z tego powodu przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Cieszynie opublikowali listę przedmiotów, które w przyszłym tygodniu znajdą się w nowej bani, czyli w swoistej kapsule czasu. Spis nie jest jednak kompletny, ponieważ wciąż rozważa się kolejne możliwości i propozycje.

Tradycyjnie kapsuła czasu w bani umieszczonej w iglicy ratuszowej ma kształt tuby o wymiarach 37 x 9 cm, co znacząco wpływa na wielkość przedmiotów, które mogą się w niej zmieścić. Władze Urzędu Miejskiego w Cieszynie podjęły decyzję o tym, że wstępna lista przyszłych artefaktów obejmie m.in. aktualne zdjęcia panoramy miasta, kronikę miejską z lat 1984-2022, wydanie Głosu Ziemi Cieszyńskiej, wiersz J. Kronholda Długie spacery nad Olzą, kopie plakatów z najważniejszych imprez kulturalnych 2022 roku i wiele innych. Łącznie w środku znajdzie się ponad 23 przedmioty.

Lista obiektów proponowanych do umieszczenia w kapsule czasu nie jest jednak kompletna – władze Cieszyna we współpracy z lokalnymi istytucjami kulturalnymi zastanawiają się nad dodaniem do niej jeszcze kilku niewymienionych w wykazie propozycji. Dokładny spis przedmiotów mających znaleźć się w nowej bani jest dostępny dla zainteresowanych na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

fot. Urząd Miejski w CieszynieCieszyn

Cieszyn Na Sygnale

Atrakcje w Cieszynie

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.