Kampania "Oddech dla Polski" - zielona ściana w Żywcu

Kampania “Oddech dla Polski” – zielona ściana w Żywcu

——

Data Wydarzenia: 25 listopad, 2021;
Miejsce: Żywiec.

——

W ramach kampanii pt.: “Oddech dla Polski” organizowanej przed Media Operator, w samym centrum Żywca ulokowano ściankę z pustymi doniczkami dla roślin czekającymi na zapełnienie przez mieszkańców, którym na sercu leżą kwestie ekologiczne i środowiskowe. Zadaniem akcji jest aktywne przyczynianie się do poprawy jakości powietrza w mieście, chociaż w symboliczny sposób.

Jakie rośliny można przynieść do doniczek? Takie, które dobrze radzą sobie z oczyszczaniem powietrza i filtrowaniem zanieczyszczeń, np. bluszcz pospolity, zielistkę Sternberga, palmy, skrzydłokwiat czy chryzantemy wielkokwiatowe. Wszystkie z wymienionych gatunków z łatwością pochłaniają szkodliwe substancje i neutralizują je w swoich komórkach, co wpływa pozytywnie na zmniejszanie się poziomu zanieczyszczeń w otoczeniu. Warto je mieć również w domach, ponieważ pomagają walczyć z nieprzyjemnym zapachem lakierów czy dymu papierosowego.

Własne okazy roślin można jeszcze dostarczyć na zieloną ścianę do piątku 26 listopada.

fot. UM Żywiec Facebook

Komentarze (1)

smog wymyslono na potrzeby zachodnich panstw, ktore chca rozkrasc nasza gospodarke

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.