Kamil Herzyk z Bielska-Białej Mistrzem w Biegach Przełajowych

Kamil Herzyk z Bielska-Białej Mistrzem w Biegach Przełajowych

——

Data Wydarzenia: 31 listopad, 2021;
Miejsce: Bielsko-Biała.

——

W miniony weekend w Tomaszowie Lubelskim odbyły się już 93. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych na dystansie od 2 do 8 kilometrów w kilku różnych kategoriach wiekowych. Oprócz zawodów, które miały wyłonić polską reprezentację na zbliżające się 27. Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych, rozegrano również kilka wyścigów o zaszczytny tytuł mistrza Polski.

Niespełna 17-letni Kamil Herzyk z bielskiego klubu Just Team pod opieką Kamila Kosa triumfował w klasyfikacji U18 na 3 kilometry, pobijając wszystkich swoich przeciwników i zdobywając złoty medal. Osiągnął rewelacyjny czas 10 minut i 3 sekund – dla porównania, zdobywca drugiego miejsca przybył na metę 7 sekund po nim, a trzeciego już całe 23 sekundy później. To naprawdę wspaniały rezultat dla tak młodego zawodnika.

Z kolei jego klubowa koleżanka, Oliwia Lubińska, na identycznym dystansie w kategorii kobiet zajęła 13. miejsce.

Serdecznie gratulujemy sukcesów obydwojgu młodym biegaczom z Bielska-Białej!

fot. Just Team Facebook

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.