Jubileuszowa wystawa w Muzeum na Zamku Sułkowskich

Jubileuszowa wystawa w Muzeum na Zamku Sułkowskich

Jubileuszowa wystawa w Muzeum na Zamku Sułkowskich

Data Wydarzenia: od 9 stycznia, 2023;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Na początku stycznia obchodziliśmy 300-lecie nadania praw miejskich miejscowości Biała. Z tej okazji Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej przygotowało jubileuszową wystawę na Zamku Sułkowskich, na której zobaczyć można m.in. eksponaty z XVIII wieku.

Prawa miejskie miejscowości Biała nadał król August II Mocny w 1723 roku – dokładnie 9 stycznia minęło 300 lat od tamtego doniosłego wydarzenia. Z tego powodu Muzeum Historyczne zorganizowało jubileuszową wystawę – na Zamku Sułkowskich zobaczymy:

  • przedmioty znalezione podczas prac archeologicznych na Placu Wojska Polskiego;
  • dokumenty urzędowe z czasów króla Augusta II Mocnego;
  • reprodukcje historycznych dokumentów i obrazów;
  • część narracyjną z historią powstania miasta Biała oraz jego ratuszy;

Jubileuszową wystawę z okazji 300-lecia nadania praw miejskich Białej w Muzeum Historycznym można obejrzeć od 9 stycznia aż do 28 maja w atrium na Zamku Sułkowskich.

fot. Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej – FbBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.