Jezioro Żywieckie - zderzenie dwóch jachtów żaglowych

Jezioro Żywieckie – zderzenie dwóch jachtów żaglowych

Jezioro Żywieckie - zderzenie dwóch jachtów żaglowych

Data Wydarzenia: 11 czerwca, 2022;
Miejsce: Żywiec;

——

W Beskidach pogoda dopisuje, nie tylko do żeglarskich wojaży. Beskidzkie WOPR Oddział Rejonowy w Żywcu poinformował o wypadku, który miał miejsce podczas rutynowego patrolu – na oczach ratowników wodnych doszło do zderzenia dwóch jachtów żaglowych na wodach Jeziora Żywieckiego. Do tej pory nie ma pewności co do przyczyny zdarzenia.

Do kolizji na Jeziorze Żywieckim doszło w sobotę 11 czerwca. Płynący lewym halsem kabinowy jacht żaglowy staranował jacht żaglowy typu OMEGA na prawym halsie. W wyniku uderzenia u tego drugiego rozerwała się lewa dziobowa burta. Całe szczęście nikomu nic się nie stało, a dzięki obecności Beskidzkiego WOPR bezpośrednio na miejscu udało się błyskawicznie ewakuować członków załogi uszkodzonej łodzi. Podejrzewa się, że powodem wypadku była chwila nieuwagi lub nieznajomość przepisów panujących na wodach Jeziora Żywieckiego.

Beskidzkie WOPR przypomina o zasadach bezpieczeństwa i prawach drogi na wodach Jeziora Żywieckiego: w sytuacji, gdy zbliżają się do siebie dwie jednostki o napędzie żaglowym, pierwszeństwo ma ten, komu wieje wiatr od burty prawej, czyli poruszający się prawym halsem.

fot. Beskidzkie WOPR Oddział Rejonowy w ŻywcuŻywiec

Żywiec Na Sygnale

Atrakcje w Żywcu

Komentarze (2)

takie duże jezioro a jeszcze się zderzyli!!

Dobrze, że chociaż trzeźwi.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.