Mysikrólik - jeż

Jeż z plastikowym kółkiem wokół szyi – Mysikrólik apeluje!

Mysikrólik - jeż

Data Wydarzenia: od 28 lipca, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Oto jawny przykład ludzkiej bezmyślności. Do Ośrodka Rehabilitacyjnego Mysikrólik w Bielsku-Białej trafił jeż, który dorastał z plastikowym kółkiem od nakrętki wokół szyi – wszystko dlatego, że w okolicznych lasach i na szlakach pełno jest śmieci zostawianych przez nieszanujących przyrody turystów.

Jak podejrzewają wolonatariusze z Mysikrólika, jeż już w okresie dojrzewania musiał znaleźć na swojej drodze kółko od nakrętki plastikowej butelki, włożył w nie głowę i nie potrafił go ściągnąć. W ten sposób plastik wraz z wiekiem powoli wrastał mu w ciało, utrudniając poruszanie się, spożywanie pokarmów i oddychanie. Na szczęście pomoc nadeszła w porę, a niechciana “obroża” została usunięta z jego szyi. Gdyby tak się nie stało, jeż najprawdzopodobniej po prostu by się udusił.

Ta historia to żywy dowód na to, że nawet najmniejszy śmieć zostawiony na szlakach może przynieść fatalne skutki dla roślin i zwierząt leśnych. Z tego powodu wolonatariusze z Mysikrólika apelują o udział w akcji sprzątania lasów pod nazwą “Nie bądź cieć, wyrzuć śmieć”, w której nie chodzi tylko o niewyrzucanie śmieci podczas spacerów, ale także o zabieranie ze sobą znalezionych po drodze odpadków. Jeden śmieć mniej może uratować życie leśnego mieszkańca.

Nie bądź cieć, podnieś śmieć

fot. Ośrodek Rehabilitacji Mysikrólik – FBBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.