Jesienny przegląd techniczny Kolejki Liniowej Szyndzielnia

Jesienny przegląd techniczny Kolejki Liniowej Szyndzielnia

——

Data Wydarzenia: 15 listopad, 2021.
Miejsce: Bielsko-Biała, Szyndzielnia.

——

W najbliższym czasie Kolej Liniowa na Szyndzielnię będzie nieczynna dla ruchu turystycznego.

Jak poinformowała spółka ZIAD, Kolejka Liniowa w kierunku góry Szyndzielnia zostanie zamknięta. Właśnie rozpoczął się standardowy jesienny przegląd techniczny. W trosce o bezpieczeństwo turystów technicy sprawdzą dokładnie całą trasę kolei w poszukiwaniu wysłużonych elementów, które należy poddać renowacji lub naprawie. Skrupulatna kontrola potrwa przez najbliższe kilkanaście dni.

Szyndzielnia to znajdujący się w Beskidzie Śląskim szczyt górski o wysokości 1028 m n.p.m., sąsiadujący z Klimczokiem i Wapienicą. Należy do niezwykle popularnych miejsc do uprawiania turystyki pieszej, nordic walkingu albo kolarstwa górskiego. W dostaniu się na sam wierzchołek wędrowców wspomaga wspomniana kolej liniowa z przeszklonymi gondolami o długości 1810 m, pozwalająca na podziwianie przepięknej beskidzkiej panoramy i widoku na Bielsko-Białą.

Kolejka liniowa na Szyndzielnię zostanie oddana z powrotem do użytku dla turystów już w sobotę 4 grudnia.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.