Jesienne Barwy Beskidów w Czerni i Bieli

Cieńków: Jesienne Barwy Beskidów w Czerni i Bieli

W dzisiejszym blogu pokażemy Wam jak wygląda jesień w Beskidach w fotografii czarno-białej.

Fotografia czarno-biała pobudza naszą wyobraźnię i kreatywność.

Z jednej strony pozwala się skoncentrować na temacie zdjęcia, nie rozpraszając kolorami, a z drugiej strony próbuje zachęca naszą wyobraźnię do przedstawienia czerni i bieli w kolorach. To właśnie wtedy wracają nasze wspomnienia z jesiennych, górskich wędrówek lub zaczynamy sobie wyobrażać przedstawiony świat na żywo.

Jesienne Barwy Beskidów w Czerni i Bieli

Niestety fotografia czarno-biała nie należy do najłatwiejszych. W tej odmianie fotografii najważniejszy jest temat zdjęcia. 

To on gra główną rolę, dlatego fotograf musi się skoncentrować na kompozycji zdjęcia, która będzie prowadziła widza do głównego tematu.

W fotografii czarno-białej wszystkie braki w kompozycji lub złym doborze kadru szybko są wyłapywane przez oko oglądającego. 

Dlatego w fotografii czarno-białej mamy bardzo dobre zdjęcia lub bardzo słabe.

Jesienne Barwy Beskidów w Czerni i Bieli

Kolorową fotografią można bardzo łatwo zakryć niedociągnięcia w warsztacie fotograficznym, podbijając barwę zdjęcia w tzw. postprodukcji. 

Wtedy nasze oko będzie się zachwycało pięknymi kolorami zdjęcia, a nie jego tematem.

Dla spróbowania swoich sił w czarno-białej fotografii krajobrazowej, idealnym miejscem jest Cieńków. Tutaj można znaleść naprawdę sporo ładnych kadrów, z ciekawymi liniami wiodącymi do mocnych punktów w kompozycji 1 / 3 kadru. 

Jesienne Barwy Beskidów w Czerni i Bieli

Dodatkowo idealna sytuacje mamy, kiedy pogoda jest słoneczna z ogromnymi białymi chmurami, które będą wypełniać nasz kadr na niebie – wtedy wybieramy kompozycje 1 / 3 kadru z dominacją nieba. 

Jeżeli nie ma pięknych chmur to warto wybierać kompozycje 1 / 3 kadru bez dominacji nieba – które jest wtedy porostu nudne.

Jesienne Barwy Beskidów w Czerni i Bieli

Zapraszamy do naszej galerii, czekamy na wasze komentarze.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.