Jeleń - Cieszyn

Jeleń zaplątany w siatkę w cieszyńskim zagajniku

Jeleń - Cieszyn

Data Wydarzenia: 1 sierpnia, 2022; 
Miejsce: Cieszyn;

——

Lato to pora nasilonej migracji zwierząt. Przekonała się o tym cieszyńska Straż Miejska, która od zaalarmowanych mieszkańców dostała zgłoszenie o tym, że jeleń utknął w zagajniku przy ulicy Pawła Bobka i nie może się wydostać z pułapki. Do zdarzenia doszło kilka dni temu, w dniu 1 sierpnia.

Zawiadomienie okazało się prawdziwe. Cieszyńska Straż Miejska pośpieszyła na pomoc jeleniowi, którzy zaplątał się w siatkę w okolicy potoku i nie potrafił się uwolnić. Niestety, nie udało się rozplątać sieci, dlatego trzeba było ją przeciąć. Akcja ratunkowa zakończyła się sukcesem, a uwolnione zwierzę uciekło do lasu o własnych siłach.

To nie pierwszy przypadek interwencji w sprawie zwierząt w regionie – cieszyńska Straż Miejska podejmowała już kilkadziesiąt podobnych akcji. Nic w tym dziwnego! Jelenie kierują się instynktem przetrwania i potrzebą okresowego przemieszczania się, a z tego powodu zdarza się im zawędrować nawet do centrum miast. Jeśli napotkają na swojej drodze przeszkodę, mogą wpaść w poważne kłopoty. W związku z tym warto zachować czujność, a w razie potrzeby zgłosić takie przypadki odpowiednim służbom.

fot. Straż Miejska CieszynCieszyn

Cieszyn Na Sygnale

Atrakcje w Cieszynie

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.