Jaskinia Malinowska

Jaskinia Malinowska – poważny wypadek na drabince

 

Jaskinia Malinowska

Data Wydarzenia: 28 lipca, 2022;
Miejsce: Beskidy;

——

Na stronie internetowej GOPR Beskidy pojawiła się informacja o poważnym wypadku na terenie Beskidu Śląskiego. W dniu 28 lipca 62-letni mężczyzna spadł z drabinki w Jaskini Malinowskiej znajdującej się niedaleko szczytu górskiego Malinów w pobliżu Wisły-Malinki. Przy upadku poszkodowany doznał ciężkich obrażeń.

Zgłoszenie o wypadku w Jaskini Malinowskiej dotarło do ratowników GOPR około godziny 11:30. Jak się okazało, mężczyzna poślizgnął się na drabince, a w wyniku upadku na dno jaskini doznał urazu głowy i złamał obie ręce. Goprowcy musieli ewakuować poszkodowanego transportem liniowym za pomocą noszy jaskiniowych. Następnie 62-latka przetransportowano karetką górską do Przełęczy Salmopolskiej, gdzie został przekazany pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego. Akcja ratunkowa trwała aż kilka godzin.

Jaskinia Malinowska to jedna z najdłuższych i najgłębszych jaskin w Beskidzie Śląskim, która jest udostępniona turystom przez cały rok. Wyjątkowo trudne miejsca w jaskini zostały zabezpieczone metalowymi drabinkami, jednak w trakcie jej zwiedzania należy zachować szczególną ostrożność bez względu na panujące warunki środowiska.

fot. GOPR Beskidy – FB
Beskidy

Bezpieczństwo

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.