Żywiec: Koncert Muniek i Przyjaciele

Beskid Żywiecki

Żywiec: Janosik Pod Gwiazdami Część Druga

Kino Janosik 22 maja o godzinie 21:00 jeszcze raz zawita do Żywca. Seans odbędzie się tak samo jak poprzednio – w Żywcu w Parku Habsburgów.

Warto zabrać ze sobą kocyk i ciepłą kawę lub herbatę do picia. Również jakiś prowiant się przyda. Oby tylko pogoda nie pokrzyżowała planów.

Kino Janosik Pod Gwiazdami ma swój niepowtarzalny klimat, aPark Habsburgów w Żywcu jest przepiękny. Można się miło w nim z relaksować.

Tym razem będzie wyświetlany seans FRANCES HA – reż. Noah Baumbach (“Historia małżeńska”).

Więcej informacji znajdziecie na stronie Kina Janosik.

Ciekawostki:

Park Habsburgów został założony w 1712 roku na styl “włoskiej mody”. Wtedy również postała alta – zbudowana w formie Domku Chińskiego.

Pierwsza przebudowa parku nastąpiła na przełomie XIX i XX wieku. Zmieniono go wtedy na park w stylu angielskich założeń krajobrazowych. Wtedy również powstała wyspa, na którą został przeniesiony Domek Chiński.

W latach 1930-1936 powstała polana widokowa, założono okrągły basen z fontanną, pergole oraz półkoliste rozarium. 

W 2009 roku park wraz z Pałacem Habsburgów przeszedł gruntowną rewitalizację.

——

Data Wydarzenia: 22 maj 2021, godz. 21:00
Miejsce: Żywiec, Park Habsburgów

Komentarze (1)

Park w Zywcu jest bardzo ladny 🙂

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.