Istebnianie triumfują na Mistrzostwach Polski w Zakopanem

Istebnianie triumfują na Mistrzostwach Polski w Zakopanem

——

Data Wydarzenia: 11 styczeń, 2022;
Miejsce: Istebna.

——

Dla zawodników reprezentujących NKS Trójwieś Beskidzką oraz region Istebna tegoroczne Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich w Zakopanem rozpoczęły się wprost wspaniale. W zawodach organizowanych przez Polski Związek Narciarski Istebnianie wywalczyli jeden złoty i dwa brązowe medale w rywalizacji typu sprint.

Kim są sportowcy, którym przypadł ten zaszczyt? Pierwsze miejsce, a tym samym tytuł Mistrza Polski w sprincie narciarskim zdobył Dominik Bury z MKS Istebna. To dla niego wyjątkowy sukces biorąc pod uwagę fakt, że nie był faworytem konkursu – w sprincie specjalizuje się bardziej jego starszy brat Kamil, którego zabrakło na polskich mistrzostwach.

Z kolei brąz w sprincie przypadł Magdalenie Kobielusz i Mateuszowi Haratyce z NKS Trójwieś Beskidzka. W klasyfikacji kobiet Magdalenie Kobielusz udało się powtórzyć swoje zeszłoroczne trzecie miejsce, z kolei dla Mateusza Heratyki to pierwsze tak poważne osiągnięcie na imprezie o takiej znaczącej randze.

Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich dopiero się zaczęły – liczymy na kolejne sukcesy beskidzkich górali, tym razem w biegach techniką klasyczną.

fot. UG Istebna

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.