Piknik Rodzinny w Istebnej

Piknik Rodzinny w Istebnej

——

Data Wydarzenia: 5 wrzesień, godzina 14:00 – 18:00.
Miejsce: Istebna, Amfiteatr Pod Skocznią.

——

To prawdziwa gratka dla całych rodzin – w Istebnej odbędzie się pierwsza edycja Pikniku Rodzinnego z atrakcjami dla najmłodszych.

Wójt Gminy Istebna wraz ze współorganizatorami zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w Pikniku Rodzinnym, całkowicie bezalkoholowej imprezie finansowanej z gminnych środków.

W ofercie wydarzenia znajdzie się ogrom rozrywki dla dzieci i dorosłych, konkursy, pokazy i wiele więcej. Festiwal rusza już w niedzielę, 5 września, w godzinach 14:00 – 18:00 w Amfiteatrze Pod Skocznią.

W programie:

  • liczne atrakcje dla dzieci – dmuchańce, gąsienica Megi, ścianka wspinaczkowa, jazda konna, bungee, bumper ball;
  • interaktywne animacje dla najmłodszych – m.in. malowanie twarzy, postacie z bajek;
  • konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla dzieci i całych rodzin;
  • pokaz strażacki;
  • zaplecze gastronomiczne;

Wstęp wolny – wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Amfiteatr Pod Skocznią

Amfiteatr Pod Skocznią jest miejscem, gdzie odbywają się najważniejsze imprezy kulturalne w Gminie Istebna.

To przestronny teren rekreacyjny, na którym znajdują się boiska, pole do wypoczynku biwakowego, szałas z grillem, szatnie z toaletami czy trasy nartorolkowe oraz biegowe.

Nazwa obiektu wzięła się od pobliskiej, nieistniejącej już skoczni narciarskiej Grapka w Koniakowie, powstałej w 1932 roku.

Przez wiele lat swojej burzliwej historii wciąż zyskiwała i traciła status oficjalności. W 1983 roku miały tutaj miejsce najpoważniejsze zawody, czyli mistrzostwa Polski juniorów młodszych, zaś w 1993 roku zorganizowano nietypowe skoki ojców i synów w rodzinnych duetach.

Po tym czasie, skocznia zaczęła niestety popadać w ruinę, a ostatecznie została rozebrana i przeznaczona pod zabudowę domów mieszkalnych. Obecnie po Grapce nie ma już ani śladu – oprócz pozostałości w postaci symbolicznego nazewnictwa amfiteatru.

Powiązane wpisy

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.