Interwencje w Beskidach

Interwencje w Beskidach – nowe statystyki GOPR

 

Interwencje w Beskidach

Data Wydarzenia: 18-24 lipca, 2022;
Miejsce: Beskidy;

——

Nadszedł czas na kolejne cotygodniowe statystyki przygotowane przez ratowników GOPR. W dniach od 18 do 24 lipca dyżurni ze stacji ratunkowych na terenie Beskidów brali udział w kilkunastu interwencjach i pomogli 16 osobom poszkodowanym. Coraz większa część wypadków dotyczy zagubienia się lub utracenia orientacji na szlakach.

Tylko w weekend służby GOPR wyjechały na interwencje aż 8 razy. Zgłoszenia dotyczyły głównie kontuzji, urazów stawów i złamań, pojawiły się także sytuacje zgubienia się po zejściu z wyznaczonych ścieżek. W kilku akcjach nie obyło się bez profesjonalnej opieki medycznej, w tym np. w wypadku rowerzysty na trasie Enduro w przełęczy Kołowrót czy w przypadku obywatelki Czech z urazem stawu skokowego na Małej Czantorii.

W związku ze wzrastającą ilością interwencji w sprawach osób zagubionych, ratownicy GOPR apelują, by każdy uczestnik wędrówki po górach dobrze znał przebieg całej wycieczki i zabrał ze sobą podwójny zapas wody.

fot. GOPR Beskidy – FB
Beskidy

Bezpieczństwo

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.