Interwencja GOPR na Rysiance

Interwencja GOPR na Rysiance

——

Data Wydarzenia: 20 listopad, 2021.
Miejsce: Schronisko Górskie PTTK Rysianka.

——

Do ratowników GOPR ze Stacji Ratunkowej na Hali Miziowej dotarło zgłoszenie ze Schroniska PTTK na górze Rysiance, zlokalizowanej w Beskidzie Żywieckim w paśmie należącym do Grupy Lipowskiego Wierchu.

Interwencja GOPR na Rysiance

Wezwanie dotyczyło 43-letniej turystki stacjonującej w schronisku. Kobieta skarżyła się uporczywe bóle w klatce piersiowej, dlatego ratownicy dyżurujący zabrali ze sobą quada wraz z przyczepą do jak najszybszego transportu poszkodowanej.

Interwencja GOPR na Rysiance

Okazało się jednak, że stan turystki oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne spowodowały początkowe problemy z przewiezieniem jej do Złatnej. Na szczęście, pomocną rękę w trudnej sytuacji wyciągnęli administratorzy schroniska – aby zwiększyć komfort podróży i ułatwić przekazanie turystki odpowiednim służbom, poszkodowaną przetransportowano ich prywatnym samochodem. Po udzieleniu pierwszej pomocy kobieta szczęśliwie trafiła pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Interwencja GOPR na Rysiance

fot. GOPR Beskidy Facebook

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.