IMGW w Krakowie ostrzega przed podtopieniami!

IMGW w Krakowie ostrzega przed podtopieniami!

IMGW w Krakowie ostrzega przed podtopieniami!

Data Wydarzenia: 8 czerwca, 2022;
Miejsce: powiat bielski;

——

Załamanie pogody sprzyja powstawaniu niebezpiecznych zjawisk naturalnych. Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało kolejne ostrzeżenie – tym razem ostrzega się przed podtopieniami, które mogą się pojawić w miejscach, gdzie przekroczony został stan ostrzegawczy i alarmowy na niektórych z beskidzkich rzek.

W związku z obfitymi opadami deszczu i gradu nastąpił wzrost poziomu wód w beskidzkich rzekach na terenie powiatu bielskiego, szczególnie w okolicy Bielska-Białej. Ostrzeżenie IMGW w Krakowie dotyczy m.in. rzeki Białej i Wapienicy, gdzie obecnie zanotowano największe wzrosty poziomu wód. Dobra wiadomość jest taka, że obserwuje się głównie trend malejący – stan rzek jest więc alarmujący, ale na razie się nie pogarsza.

Przypominamy, że według prognoz załamanie pogody ma potrwać do piątku. Miejmy nadzieję, że do tego czasu nie dojdzie do żadnych podtopień.Bielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.