III Święto Dyni i Jarzębiny w Ustroniu

III Święto Dyni i Jarzębiny w Ustroniu

——

Data Wydarzenia: 18 i 19 wrzesień.
Miejsce: Ustroń, Czantoria.

——

Już po raz trzeci Gmina Ustroń zaprasza rodziny z dziećmi na wyjątkowe Święto Dyni i Jarzębiny.

Festiwal ma na celu dzielenie się plonami jesieni oraz rozburzanie kreatywności u najmłodszych – z tego powodu nie zabraknie degustacji potraw przyrządzanych ze świeżych dyń oraz warsztatów artystycznych.

Cała wydarzenie trwające przez najbliższy weekend, 18 i 19 września, odbędzie się niezależnie od warunków atmosferycznych w malowniczej okolicy Stacji Górnej Kolejowej Linii Czantoria z niepowtarzalnym widokiem na Beskidy. Startujemy od godziny 11:00 w oba dni imprezy.

Harmonogram Imprezy

Harmonogram kolejnych atrakcji prezentuje się jak poniżej:

18 września (sobota):

  • 11:00 – 14:00 – warsztaty plastyczne “Łapacze Snów”;
  • 11:00 – 14:00 – warsztaty z dekorowania pierników dla dzieci “Jesienne Pierniki”;

19 września (niedziela):

  • 11:00 – 14:00 – warsztaty plastyczne “Kwiaty z papieru”;
  • 11:00 – 14:00 – warsztaty plastyczne w malowaniu na stretchu “Sensoplastyka z widokiem na Beskidy”;

Ponadto, przez cały czas trwania festiwalu będzie możliwość spróbowania lokalnych potraw z jesiennego menu z dynią w roli głównej.

Czantoria Wielka

Biorący udział w lekcjach artystycznych będą mieli wspaniałą okazję, by podczas tworzenia swoich dzieł na własne oczy obejrzeć panoramę rozciągającą się z Czantorii Wielkiej, czyli szczytu granicznego między Polską a Czechami o wysokości 995 m n.p.m.

Z terenów Stacji Górnej Kolejowej rozciąga się niesamowity krajobraz z Małą Czantorią i miastem Ustroń w tle.

Na stromych zboczach góry znajduje się także częściowy rezerwat przyrody Czantoria, leżący na terenie Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego, gdzie ochronie podlegają rzadko występujące zbiorowiska leśne z dolnego regla z rosnącymi tam drzewami z gatunku jaworów, klonów i jesionów.

Powiązane wpisy

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w formie plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.