Hiszpańska akademia szkoleniowa z bielskim TS Podbeskidzie

Hiszpańska akademia szkoleniowa z bielskim TS Podbeskidzie

——

Data Wydarzenia: 20 grudzień, 2021;
Miejsce: Bielsko-Biała.

——

W poniedziałek 20 grudnia w ratuszu miejskim w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste spotkanie władz miasta oraz przedstawicieli spółki TS Podbeskidzie i hiszpańskiego klubu Cultural Deportiva Leonesa, czyli jednej z trzecioligowych drużyn z Półwyspu Iberyjskiego. Przedmiotem rozmów była kwestia utworzenia w mieście akademii piłkarskiej dla dzieci i młodzieży – obie strony złożyły swoje podpisy na liście intencyjnym w tej sprawie.

Na konferencji prasowej ujawniono, że negocjacje z zagranicznym podmiotem trwały już od sierpnia tego roku, kiedy to reprezentanci Cultural Deportiva Leonesa zaprezentowali techniki, jakich używają do treningów młodocianych zawodników. W ten sposób ustalono, że przyszła akademia dla młodzieży wykorzystywać będzie hiszpańskie metody szkoleniowe, a do lata 2022 roku we współpracy z Podbeskidziem Hiszpanie mają stworzyć pięć zespołów młodzieżowych, kolejno do lat 19, 17, 15, 14 i 13. W maju 2022 roku mają ruszyć nabory do drużyn.

Problemem wciąż pozostają braki w infrastrukturze sportowej. Jednakże Rada Miejska w Bielsku-Białej zadecydowała, że TS Podbeskidzie otrzyma dofinansowanie w wysokości 2 mln złotych na otwarcie akademii oraz spłatę posiadanego przez klub zadłużenia.

fot. TS Podbeskidzie

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.