Granatowe Góry po średniku - spacer śladami Jerzego Pilcha

Granatowe Góry po średniku – śladami Jerzego Pilcha

Granatowe Góry po średniku - spacer śladami Jerzego Pilcha

Data Wydarzenia: 10 sierpnia, 2022; 
Miejsce: Wisła, powiat cieszyński;

——

W najbliższą środę 10 sierpnia obchodzimy 70. rocznicę urodzin Jerzego Pilcha, jednego z najpopularniejszych pisarzy współczesnych związanego z regionem wiślańskim. Z tej okazji Miasto Wisła zaprasza na wydarzenie kulturalne pod nazwą Granatowe Góry po średniku, czyli kameralną imprezę dla miłośników literatury – w programie m.in. spacer po mieście, koncert i gawęda literacka przy ognisku.

Na uczestników Granatowych Gór czekają atrakcje związane z Jerzym Pilchem: będzie odsłonięcie pamiątkowej tablicy, zwiedzanie zabytkowego domu artysty, koncert pod Drzewem Opowieści i gawęda literacka przy ognisku. Całość w wyjątkowej oprawie twórczości literackiej jednego z najbardziej znanych polskich publicystów i dramaturgów z Beskidów.

Granatowe Góry po średniku zaczynają się już od godziny 17:00 przy Szlaku Odkrywców Wisły, a zakończą się późnym wieczorem w Parku Kopczyńskiego. Więcej szczegołów na powyższym plakacie.

fot. Miasto Wisła – FBCieszyn

Cieszyn Na Sygnale

Atrakcje w Cieszynie

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.