Wisła: IX Bieg o Wiślańską Kryke

Beskid Mały

Międzybrodzie Bialskie: Górski Bieg Frassatiego

Beskid Mały zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Górskim Biegu Frassatiego, który odbędzie się 19 czerwca w Międzybrodziu Bialskim.

Trasa biegu to 22km w przepięknym beskidzkim krajobrazie. Start i Metą znajduje się w centrum Międzybrodzia Bialskiego, a trasa wyścigu biegnie szlakami turystycznymi. Łącznie do pokonania jest ok. 1120m przewyższeń.

Dokładny ślad trasy można pobrać ze strony internetowej organizatora. Link poniżej.

Ciekawostki:

Piotr Jerzy Frassati pochodził z Turynu. Urodził się tam 6 kwietnia w 1901 roku. Był synem utalentowane Malarki Adelajdy Frassati, w jego ojciec był właścicielem znanego dziennika “La Stampa”.

W 1924 założył z przyjaciółmi nieformalne „Stowarzyszenie Ciemnych Typów”, którego celem był apostolat wiary i modlitwy między innymi przez wspólne górskie wycieczki.

Jego życie było bardzo aktywne i niestety bardzo krótkie. W wieku 24 lat zmarł na chorobę Heinego-Medina, którą zaraził się od ubogiego chorego. 

W 1990 roku został beatyfikowany przez papieża Jana Pawła II. W kalendarzu liturgicznym jego wspomnienie przypada 4 lipca.

——

Data Wydarzenia: 19 czerwiec 2021
Miejsce: Międzybrodzie Bialskie, Centrum

Komentarze (2)

Szkoda, że nie podaliście godziny

Miedzybrodzie Bialskie jest piekne.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.